Tieto webové stránky ukladajú v súlade so zákonmi na vaše zariadenie súbory, všeobecne nazývané cookies. Používaním týchto stránok s tým vyjadrujete súhlas. Zobraziť podrobnosti.
 • Novinka
  HOVÄDZÍ ROASTBEEF so SUMCOM a HOVÄDZÍM TUKOM
  HOVÄDZÍ ROASTBEEF so SUMCOM a HOVÄDZÍM TUKOM
  HOVÄDZÍ ROASTBEEF so SUMCOM a HOVÄDZÍM TUKOM
  HOVÄDZÍ ROASTBEEF so SUMCOM a HOVÄDZÍM TUKOM

  HOVÄDZÍ ROASTBEEF so SUMCOM a HOVÄDZÍM TUKOM

  HRBS-3
  84,00 €

  70.00 € bez DPH

  Obsah surovín vo východiskovej zmesi - zoradené zostupne: Mleté a uvarené hovädzie mäso z roštenky (45 %), Rybie mäso zo sumcov (15 %), Dreň z jabĺk a zeleniny, Ryža s celozrnnou pohánkou, Pšeničné klíčky, Hovädzí tuk, Škvarková múčka, Pivovarské kvasnice 5%, Čistý Sušené vajcia, Tepelne zmiešané vaječné škrupiny, Extrudované ľanové semienko, Konopná múka, Hnedá morská riasa Kelpa, Biodox - probiotikum pre zlepšenie trávenia a zvýšenie imunity organizmu.

  Celkom máme v zmesi: 78 % živočíšnych surovín, vrátane rybieho mäsa, spracovania, vajec, kvasníc a tukov, 20 % ryže, pohánky a zeleniny a 2 % ostatných surovín.

  Obsah prirodzených živín na 1 kg krmiva: Hrubý proteín - 27 %, Tuk - 17 %, Vláknina - 3,5 %, Hrubý popol - 10 %, Škrob - 23 %, Sacharidy - 1,6 %, Vlkhost - 10 %. Z celkového obsahu bielkovín je 87 % živočíšneho pôvodu.

  Poznámka: Popol je kŕmna hodnota a ide o označenie zvyšku pri laboratórnom spálení jednotky zmesi. Je to nespáliteľný podiel a ide prevažne o minerálne látky. Nejde o popol pridaný do krmiva, ako je to medzi laickou verejnosťou v povedomí!

  Vitamíny: A - 6,625 oi, D3 - 122 oi, E - 95 mg, K - 560 mg, B1 - 8,90 mg, B2 - 5,8 mg, B3 Niacín - 35,80 mg, B5 kyselina pantotémová - 615 mg , B6 - 5,4 mg, B12 - 30,9 mcg, B8 = Cholín - 223 mg, Betakarotén - 2,1 mg, C - 110 mg.

  Minerály: Vápnik - 2,2%, Fosfor - 1,2%, Sodík - 0,33%, Horčík - 360 mg, Meď - 6,86 mg, Železo - 138 mg, Zinok - 22 mg, Selén - 0,24 mg, Draslík - 430 mg. Jód - 9,4 mg.

  Energetická hodnota: 14,65 MJ / kg = 3502 kcal / kg

  Charakteristika krmiva: Vysokoenergetická mäsová zmes z chudého hovädzieho mäsa - z roštenca, alebo roastbeefu, s prídavkom rybieho mäsa zo sumčekov afrických - Kríčkovec červenolemý (Clarias gariepinus). Výrazne tukované hovädzím tukom pre vysokú chutnosť - výborné pre psov čo veľa rýb. Obsah hnedej morskej riasy Kelpy dodáva krmivo významné množstvo prirodzených vitamínov a minerálov vo vysoko stráviteľnej forme. Predovšetkým nedostatkový jód, ktorý psy len ťažko z bežnej stravy získajú.

  84,00 €

  70.00 € bez DPH

  Množstvo:
  Posledné kusy v sklade 1 ks
  • Bezpečný nákupBezpečný nákup
  • Rýchle dodanieRýchle dodanie
  • Výmena tovaruVýmena tovaru

  Hovädzie mäso pochádza z českej rodinnej farmy, ktorá má aj menšie bitúnky. Po odstránení roštenca na potravinárske účely zostáva okolo chrbtice ešte zvyšok veľmi kvalitného mäsa „od kosti“. Bežne sa tento zvyšok aj s chrbticou likviduje, ale na túto prevádzku ho ešte vyrežú a tieto kúsky špičkových surovín potom slúžia ako krmivo pre psov. Tento zvyšok mäsa má podľa mäsiarov vyššej kvality, než vlastný roštenec. A to je práve najväčšia devízou ručného spracovania zmesí a individuálneho prístupu na menších prevádzkach.

  Rybie mäso zo sumcov pridávame ako ďalší ľahko stráviteľný zdroj bielkovín a nenasýtených tukov. Je vo forme tzv. LT ("Low Temperature") múčky, ktoré sú vyrábané šetrne pri nízkych teplotách, pozvoľným sušením rozomletého rybieho mäsa.

  Táto mäsová zmes sa rozdrví špeciálnym technologickým postupom a povoľná sa ručne dodáva, za stáleho miešania, ostatné suroviny. Tak sa vytvorí kompaktná rovnorodá hmota, ktorá sa tepelne spracuje a prelisuje do peliet. Tepelné opracovanie surového mäsa z teplokrvných zvierat v krmive pre psov je zo zákona nutnosťou!

  Mäsové pelety sú potom dosúšené pri teplote 40 - 45 °C na vlhkosť max. 10%, čím sa zaistia ich prirodzená konzervácia. Suché pelety sa namacerujú výrazne hovädzím tukom, ktorý im dodá prirodzenú mäsitú potom aj vôňu, ktorej neodolá ani najmaškrtnejší pes.

  Dostatočný obsah prirodzenej vlákniny zaisťuje celozrnná pohánka + ovocné a zeleninové drene. Vlákna z prirodzených surovín zaisťujú intenzívne trávenie a nedochádza k ich dodržiavaniu peristaltiky - pohybu.

  Táto zmes je bohatá na prirodzené suroviny a zaisťuje tak psovi pri bežnej činnosti všetky potrebné živiny pre správnu činnosť jeho metabolizmu - životných pochodov. Vďaka silnému napusteniu granúl hovädzím tukom, je krmivo pre psov naozaj výnimočne chutné, ale aj veľmi energicky výživné.

  Ďalšie použitie: Mäsové krmivo Hovädzie so sumcom je vhodné pre všetky Odporúčané malé, stredné a veľké plemená zdravých aktívnych psov, bez alergie na lepok a hovädzie mäso. Môže sa použiť pre staršie šteňatá, gravidné a dojčiace sučky aj aktívnych seniorov. Toto krmivo nie je vhodné pre obyčajných psov, vďaka vysokému obsahu tuku a tým aj energie.

  U obrých plemien je potrebné ich individuálne nároky na výživu a prípadne ďalšiu kŕmnu dávku obohatiť o doplnky stravy - napr. kĺbovú výživu, liečivá, vitamín D, imunostimulačné, a iné.

  Orientačná spotreba krmiva: Všeobecne možno dávkovať 16 - 18 g / kg hmotnosti psa. U veľkých a obrích plemien sa držte starších nižších hraníc dávkovania, u plemien vyšších údajov. Inak záleží aj na aktivite a rýchlosti metabolizmu (podľa rasy) psa, prípadne v ročnom období - v zime potrebujem viac energie aj krmiva. Nekŕmte ale striktne len podľa tabuliek a návodov, ale podľa individuálnych potrieb psa.

  Prechod na nové krmivo môže u niektorých psov poskytnúť čriev - mikroflóra sa musí prispôsobiť na nové zloženie krmiva. V takom prípade treba krmivo použiť zmes cca 3 - 5 dní s pôvodným krmivom, ktoré pes znáša dobre a postupne prechádza na celkovú dávku nového krmiva.

  Riedka stolica psa, alebo nadmerná plynatosť môže byť aj známkou prekrmovaním v jednorazovej dávke, alebo je jednoducho na toto krmivo príliš silné. V tom prípade rozdeľte dennú dávku na viac častí a kŕmte psa 2 - 3x denne, ak je to možné. Pokiaľ to nepomôže, potom uberte o cca 10 - 20% krmiva z dennej dávky a doplňte ho niektorou z rastlinných príloh, aby sa dosýta nažral.

  Vytrvalá, nepoľavujúca bolesť, nadmerná plynatosť, svrbivá koža, alebo iné problémy, ktoré predtým nemal, dlhšie dlhšie ako cca 7 - 10 dní, môžu známkou neznášanlivosť - alergia na niektoré suroviny v krmivách. V takom prípade nekŕmte ďalej psa týmto krmivom.

  Spotreba a skladovanie: Berte naše krmivo ako plnohodnotnú, biologicky aktívnu "potravinu" pre psa. Ide o zmes prírodných produktov, ktorá nie je konzervovaná, ale len chemická. Pelety sú napustené lososovým olejom a desať pri chybnom skladovaní (v prílišnom teple av nepriedušných PVC obaloch) podlieha oxidácii a plesni, aj keď je stabilizovaný.

  Ideálnu spotrebu krmiva odporúčam do 30 dní od nákupu, pri skladovaní do 18 °C. Pri skladovaní do 10 °C do 2 mesiacov (napr. cez zimné obdobie). V teplom letnom období, pri skladovaní nad 20 °C najlepšie len do 20 - 30 dní. Tak bude krmivo pre psa čerstvé, chutné a bez rizika napadnutia plesami.

  Skladovanie: Uchovávajte tento typ krmiva pokiaľ možno v chlade, najlepšie max. do 18°C, v tme, ideálne v priedušných obaloch - papierové, alebo tkané vrece (aj na obilie). Pokiaľ možno nie v PVC obaloch (igelitové vrecko, taška, PVC vrece, sud, aj.). Je u nich riziko kondenzácie vody na stenách obalu vďaka kolísaniu okolitej teploty, tým zvlhnutie a následné zaplesnenie.

  Dobrá rada: Keď už budete mať krmivo v plastovom obale, máte ho aspoň otvorený a raz s ním pretrepte, aby ste sa stretli s mikroklímami medzi peletami, vhodného pre rast baktérií a plesní.

  Obaly s krmivom majte na podložke - paleta, kartón, drevo, nie na holom betóne, dlažbe či železe, opäť hrozí zaplesnenie v stykovej časti s takýmto povrchom, ktorý vedie dobre teplotu, tá sa často mení a tým sa kondenzuje vo vnútri obalu voda.

  V letnom horúcom období, pokiaľ nemáte chladnú miestnosť, odporúčam spotrebovať do 30 dní. A rozhodne nemať krmivo v PVC obaloch - hrozí, že sa zaparí! Občas krmivom ale pretrepte.

  V zimnom období nechajte krmivo v nevykurovanej miestnosti - garáž, zatienená veranda, prejazd, dielňa, ai. Vydrží potom oveľa dlhšie, doba spotreby sa tak predĺži na 2 - 3 mesiace - pri teplote do 10 °C.

  Krmiva Hulín
  HRBS-3
  1 ks

  Špecifické referencie

  Superprémiové Granule pre psy - HOVÄDZÍ ROASTBEEF so SUMCOM a HOVÄDZÍM TUKOM

  HOVÄDZÍ ROASTBEEF so SUMCOM a HOVÄDZÍM TUKOM

  84,00 €

  70.00 € bez DPH